Twoja strona inwestycji!

zyskiNa rynku nieruchomości możemy wyróżnić kilka typów nieruchomości w które warto zainwestować. Poszczególne typy różnią się pomiędzy sobą zarówno rentownością inwestycji jak i poziomem ryzyka, który się z takimi inwestycjami będzie wiązać. Różne typy nieruchomości pokrywać mogą się także ze zróżnicowanymi celami inwestycyjnymi dla konkretnego inwestora. Może być to chociażby inwestycja w nieruchomości podyktowana głównie chęcią ochrony swojego kapitału przez inflacją.

Zobacz również: Dyjas

Podstawowym typem nieruchomości są różnego rodzaju działki, które także można podzielić na kilka dodatkowych typów. Do tego dochodzą jeszcze nieruchomości mieszkalne oraz użytkowe. To właśnie w ten trzy typy nieruchomości inwestuje się najczęściej i najwięcej, ale nowym trendem na rynku, który się powoli pojawia to możliwość inwestowania w nieruchomości turystyczne, zarówno w Polsce, która jest krajem dosyć chętnie odwiedzanym przez turystów jak i w wielu innych krajach, w tym także i takich które kojarzą się głównie właśnie z turystyką.

Tutaj dodatkowo przyda się jeszcze znajomość branży turystycznej co jest wręcz niezbędne do dokonania obliczeń rentowności z samej inwestycji. Dodatkową korzyścią jest możliwość korzystania z takich nieruchomości przez inwestora. Mogą być to zarówno całe hotele jak i pensjonaty, gdzie oczywiście wymagane są odpowiednio większe nakłady gotówkowe, ale też istnieje możliwość zakupienia mieszkania czy apartamentu położonego w miejscu atrakcyjnym turystycznie. Do tego dochodzi jeszcze możliwość nabycia po prostu pokoju hotelowego. Obecnie zainteresowanie tym ostatnim typem inwestycji jest bardzo duże, zwłaszcza przez wzgląd na atrakcyjne ceny i wysoki poziom rentowności inwestycji. Na pewno jest to opcja także dla indywidualnych inwestorów, którzy niekoniecznie muszą dysponować dużymi pokładami gotówki.

Ceny pokojów nawet w hotelach o bardzo wysokim standardzie mogą być niższe niż ceny przeciętnych mieszkań, a zwrot z inwestycji jest zwykle odpowiednio wyższy i znacznie przekracza to co obecnie można zarobić inwestując na przykład w lokaty czy bezpieczne papiery wartościowe.

Zobacz inne artykuły: